Język miłości

Gary Chapman w swojej książce 5 języków miłości, pisze o tym, że każdy z nas ma swój sposób, w jaki wyraża miłość. W dodatku, zazwyczaj w ten sam sposób chciałby otrzymywać miłość. Oznacza to, że jeśli Twoja druga połówka okazuje Ci miłość poprzez przytulanie, łapanie za dłoń, obejmowanie i całowanie, to dla niej takie właśnie gesty będą najlepszym znakiem Twojej miłości.

I wszystko będzie super, jeśli Ty także spontanicznie wyrażasz miłość poprzez dotyk. Co by się jednak stało, gdyby Twoim naturalnym “językiem miłości” było pomaganie w drobnych i poważniejszych sprawach? Wówczas Tobie brakowałoby takiego wsparcia, a Twoja druga połówka cierpiałaby z powodu niedostatku czułości. choć każde z Was bardzo by się starało okazać miłość, to… te starania nie trafiałyby w potrzebę drugiej strony.

Gra w miłość

Zdecydowanie więcej jest par, w których każde z małżonków ma odmienny język miłości. Konstruując Pudełko dla Par, dobraliśmy zadania w taki sposób, aby dały szansę na wyrażenie miłości w każdym z pięciu języków. Pojawiają się więc zadania związane z dotykiem oraz drobnymi przysługami.

Są zadania mobilizujące do wyrażania uznania, docenienia i zainteresowania. Część zadań to zaproszenia do spędzenia dobrego czasu razem i osobno, a część do obdarowywania się niespodziankami i upominkami.

Najlepsze zaś jest to, że zadania z każdej kategorii są lekkie i przyjemne.

Gra planszowa dla par poprawia relację?

Wiem, że związek to poważna sprawa. Równocześnie, to wcale nie musi oznaczać, że to co ważne dzieje się wyłącznie podczas “poważnych rozmów“. Pisałam już o tym kiedyś na swojej stronie.

W świecie dużych i poważnych spraw zapominamy, że “kropla drąży skałę”. Że 20 minut codziennego treningu znaczy więcej niż kilka godzin dawania sobie w kość raz na rok. To samo dotyczy związku.

To co robisz codziennie, ma największe znaczenie. Jeśli każdego dnia będziesz pamiętać o jednym czy dwóch ciepłych gestach wobec partnera to na koniec tygodnia będzie między Wami całkiem inna atmosfera niż jeśli będziecie tylko wymieniać się listą zadań.

Dlatego właśnie wśród zadań Pudełka pojawiają się tak błahe i małe sprawy, jak trzymanie się za ręce czy dziękowanie.

Gra małżeńska

Gra małżeńska Pudełko dla Par ułatwia odbudowanie spontaniczności, beztroski i bliskości relacji. Zadania to rodzaj propozycji, które mogą stać się dla Was inspiracją do ubogacania codzienności o drobne gesty i ważne aktywności. Część z nich zapewne była lub jest obecna w Waszym życiu.

Gra planszowa dla par jest jednak zaproszeniem, by świadomie traktować je jako ważne elementy życia, inwestycję w rozwój relacji. Grając w tę grę przekonacie się, jak niewiele wysiłku potrzeba, by coś dobrego mogło się zadziać pomiędzy Wami.

Relacja w dobrej formie

Aby mieć dobrą formę i zwyciężać wyścigi trzeba trenować. Aby relacja była w dobrej formie także trzeba się nią zająć.

Ta gra to rodzaj treningu. Przez 30 tygodni będzie kierować Waszą uwagę na rozwijanie relacji, na Was, na Ciebie i drugą połówkę.
Dobrej zabawy!

Aleksandra Mroczko
Autorka gry, psycholog, coach
www.aleksandramroczko.pl

Już wiesz czemu warto?