Pierwsze Pudełka wykonywane były ręcznie.

Dla nas, dla rodziców, dla przyjaciół. Rezultaty nie pozwoliły nam zachować tej gry tylko dla siebie… Okazało się, że każda kolejna partia jest rozchwytywana. Poszukaliśmy więc sposobów na to, aby móc dzielić się Pudełkiem z każdym, kto zechce zadbać o szczęście w swoim związku.

Nieliczni spośród użytkowników wiedzą, że pierwsze Pudełko dla Par było grą dla… moich rodziców. Uwielbiam gry, zadania, zabawy. Zdarzało się, że Tworzyłam puzzle, zadania, gry szkoleniowe i rodzinne. W 2014 roku mój mąż dostał z okazji urodzin Puszkę z zadaniami, a właściwie z bonami, które mógł wykorzystać w dowolnym momencie. W tym samym roku stworzyłam też pierwsze, ręcznie wykonane Pudełko dla moich rodziców, które otrzymali z okazji 35 rocznicy ślubu. Prototyp był niepowtarzalny a lista zadań tworzona z myślą o tym, co najbardziej może odpowiadać właśnie im.

Okazało się, że prezent bardzo przypadł im do gustu. Co jakiś czas wspominali o kolejnym wylosowanym  zadaniu, o tym jakie efekty przyniosło, jakim było wyzwaniem, zaskoczeniem i ubogaceniem. Na przykład rozmowa o marzeniach przywołała dawne niezrealizowane pragnienia. Stała się też inspiracją do urodzinowej niespodzianki, którą moja mama przygotowała dla taty – lotu awionetką. Słyszałam o tym, jak zaskakują się czułością lub mają trudność w znalezieniu czynnej lodziarni w grudniu. Wiedziałam, że z ciekawością losują kolejne zadania.

Wkrótce powstało kolejne ręcznie wykonane Pudełko, dla Olgi i Michała, które przygotowałam z okazji ich ślubu. Tym razem jednak zachowałam dla siebie bazę zadań i od tej pory pracowałam nad jej udoskonaleniem.

Wyszłam z założenia, że zadania muszą być z jednej strony specyficzne, z drugiej – możliwe do wykonania na wiele różnych sposobów. Jasnym dla mnie też było, że – tak jak każde zadania, które mamy w planie zrealizować – muszą być konkretne i mierzalne. Chciałam, aby miały lekką formę a zarazem dotykały różnych płaszczyzn budowania i umacniania relacji. Konsultowałam się ze specjalistami, a także mężami i żonami, aby uwzględnić jak najwięcej aspektów i perspektyw.

Opierając się na wiedzy, doświadczeniu, poprzez procesy konsultacji, testów i doskonalenia powstała pierwsza edycja gry. Dzięki informacjom zwrotnym została udoskonalona i ubogacona, aby jeszcze lepiej spełniać swoje funkcje i angażować w zabawę. Mój mąż, Tomek, zaprojektował i stworzył całą oprawę graficzną. Jego zasługą jest nie tylko to, że Pudełko w ogóle ujrzało światło dzienne, ale także to, w jaki sposób dziś wygląda.

Obecne Pudełko dla Par to wersja przetestowana przez kilkaset par. Nie oznacza to, że osiedliśmy na laurach. Nadal uważnie słuchamy Waszych opinii i sugestii. Pracujemy nad dodatkami i kolejnymi udoskonaleniami.

Coraz szersze grono par dołącza do gry, by upiększać swoje życie i zadbać o to, co najważniejsze.
To dla mnie wielki zaszczyt i radość móc wspierać Wasze relacje!

Aleksandra Mroczko
psycholog, autorka Pudełka dla Par