Miłość, zwykłe słowo o tak ogromnej mocy i znaczeniu. Uczucia rządzą naszym światem, a my, niosąc swój bagaż doświadczeń, przeżywamy je wciąż na nowo i na nowo… Niezależnie w jakiej relacji obecnie się znajdujemy, nierzadko pojawiają się myśli i uczucia, których nie sposób przelać na papier. To właśnie dlatego literatura i poezja cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. Autorzy w swoich utworach nieraz doskonale opisują to, co czujemy w danym momencie. Czy trafiłaś kiedyś na zdanie, które pozostało z Tobą na długo? Usiądź wygodnie z kubkiem herbaty i zanurz się w refleksji z 24 niesamowicie inspirującymi cytatami o miłości.

 

1. „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”

Antoine de Saint-Exupéry

2. „Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.”

Antoine de Saint-Exupéry

3. „Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje.”

Antoine de Saint-Exupéry

4. „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.”

Konstanty Ildefons Gałczyński

5. „– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?- Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”

Alan Alexander Milne

6. „Dzisiaj kocham Cię jeszcze bardziej niż wczoraj, a nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak bardzo kochałem Cię wczoraj.”

James Patterson

7. „Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”

Nicholas Sparks 

8. „…ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami.”

Carlos Ruiz Zafón

9. „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.”

św. Paweł z Tarsu

10. „Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.”

 Wisława Szymborska
 

11. „Jeśli ktoś kocha nas aż tak bardzo, to nawet jak odejdzie na zawsze, jego miłość będzie nas zawsze chronić.”

 J.K. Rowling
 
12. „Przewodnią myślą mego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po porostu nic wspólnego.”
 Emily Jane Brontë
 
13. „Nie widziałam Cię już od miesiąca. 
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
Lecz widać można żyć bez powietrza.”
 Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
14. „Przez wszystkie te tysiąclecia ludziom nie udało się rozgryźć zagadki, jaką jest miłość.
Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu?
Ile w niej przypadku, a ile przeznaczenia?
Dlaczego związki doskonałe się rozpadają, a te pozornie niemożliwe trwają w najlepsze? Ludzie nie znaleźli odpowiedzi na te pytania i ja też ich nie znam.
Miłość po prostu jest, albo jej nie ma.”
 Stephenie Meyer
 
15. „Podarowałeś mi coś, co nawet trudno nazwać. Poruszyłeś we mnie coś, o istnieniu czego nawet nie wiedziałam. Jesteś i zawsze będziesz częścią mojego życia. Zawsze.”
 Janusz Leon Wiśniewski
 
16. „Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się – znaczy: nigdy nie zaczęło się. Gdyby prawdziwie się zaczęło – nie skończyłoby się. Skończyło się, bo nie zaczęło się.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna – nigdy się nie kończy.”
 Edward Stachura
 

17. „Zakochaliśmy się w sobie mimo dzielących nas różnic, a gdy już to się stało, zrodziło się coś wyjątkowego i pięknego. Moim zdaniem w ten sposób kocha się tylko raz i dlatego każda nasza wspólna minuta jest na trwałe wyryta w mej pamięci. Nigdy nie zapomnę ani jednej chwili.”

Nicholas Sparks
 

18. „Miłość to forma uprzedzenia. Kochasz to, czego potrzebujesz, kochasz to, co poprawia ci samopoczucie, kochasz to, co jest wygodne. Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała? Ale nigdy ich nie poznasz.”

 Charles Bukowski
 
19. „Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę? 
…Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań Miłości.
Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.”
 Paulo Coelho
 
20. „Widziałam, że jesteś doskonały, a więc cię pokochałam, a potem zobaczyłam, że nie jesteś doskonały, i pokochałam cię jeszcze bardziej”.

 Angelita Lim

21. „Ciemność nie może wypędzić ciemności: tylko światło może to zrobić. Nienawiść nie może wypędzić nienawiści: tylko miłość może to zrobić.”

Martin Luther King

 

22. „Tylko dlatego, że coś nie wyszło, nie można zakładać, że na świecie nie ma innych ludzi do kochania. Miłość jest zbyt ważna, by iść bez niej przez życie.”

Richelle Mead
 
 
23. „Pomyślałam, że nie można się zmusić do miłości. Albo jest, albo jej nie ma. Jeśli nie, trzeba umieć się do tego przyznać. A kiedy sie kogoś kocha, należy robić wszystko, żeby ten ktoś był szczęśliwy.”
 Richelle Mead
 
24. „Miłość nie rozkłada się po równo w związku. Nigdy nie jest pół na pół. To zawsze siedemdziesiąt do trzydziestu, lub sześćdziesiąt do czterdziestu. Ktoś zakochuje się pierwszy. Ktoś stawia drugą osobę na piedestale. Ktoś staje na głowie, by życie toczyło się gładko i przyjemnie, a partner po prostu załapuje się na ten wózek.”
 Jodi Picoult
 

Czy te cytaty nie są przepiękne i poruszające? Który z nich szczególnie Ci się spodobał? Podziel się ze mną i naszymi czytelnikami, Twoimi ukochanymi sentencjami.

A jeśli chcesz nauczyć się WYRAŻAĆ miłość każdego dnia, pomoże Ci nasza gra Pudełko dla Par <3  

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.