Pudełko dla Par to gra, która toczy się w realnym życiu. Będziecie losować zadania, na których wykonanie macie 7 dni. Za każde z nich będziecie uzyskiwać punkty konkurując o Nagrodę Specjalną.

Przed Wami rywalizacja polegająca na zbieraniu punktów zdobywanych za zrealizowane zadania. Zwycięża osoba, która pierwsza przejdzie od pola start do mety. Ponieważ każdy z nas jest inny, nie ma uniwersalnej nagrody za to zwycięstwo. Przed przystąpieniem do gry ustalicie między sobą i zapiszcie, co będzie Nagrodą Specjalną w wypadku zwycięstwa. Każdy z Was może sobie wybrać inną Nagrodę, lecz pamiętajcie, by były one akceptowalne dla obu stron. Może to być wyjście na kawę, 300 zł na dowolne zakupy, lot szybowcem, prezent „niespodzianka”. Kart wystarczy na kilka rozgrywek. Możecie za każdym razem umawiać się na inne Nagrody.

Raz na tydzień jedno z Was losuje kartę z zadaniem (na zmianę). Ustalcie określony dzień i porę, kiedy będzie się odbywać uroczyste losowanie. Dobre rytuały też budują związek. Zadanie należy zrealizować w ciągu tygodnia. Część zadań jest prosta i konkretna, niektóre wymagają więcej wysiłku i pomysłowości. Kilka zadań wymaga zaangażowania Was obojga. Nawet w takiej sytuacji to „losujący” jest odpowiedzialny za jego realizację.

Jeśli zadanie zostało zrealizowane, podczas kolejnego losowania przesuwacie pionek o wskazaną na karcie liczbę pól. Jeśli gracz w ogóle nie wykona zadania (nawet w okresie dłuższym niż 7 dni) musi przesunąć pionek o 4 pola do tyłu. Osoba, która jako pierwsza dotrze do mety uzyskuje Nagrodę Specjalną, na którą się umówiliście. Następnie oba pionki przenoszą się na pole START i rywalizacja zaczyna się od nowa.
– Osoba, która wylosowała zadanie sama podejmuje się jego interpretacji i jest w pełni odpowiedzialna za jego realizację. Wykonując zadania pozwólcie sobie na swobodę i bawcie się dobrze!
– Nie oczekuj niczego, nie rozliczaj. Przyjmuj pomysły partnera/ki.
– Pamiętaj, że każde z Was będzie rozumiało zadania po swojemu i inaczej będzie podchodzić do ich realizacji. Zaakceptuj to! Wzajemna akceptacja to potężna siła spajająca związek, a w tak błahej sprawie jak gra możesz chyba sobie pozwolić na rezygnację z posiadania racji? 😉
– W razie gdyby podczas realizacji zadania partnerka/partner reagował/a niechęcią, zdziwieniem lub złością powiedz hasło KONSTANTYNOPOL, aby rozładować napięcie.

Alternatywne wersje gry.
(a) Aby zwiększyć intensywność gry możecie oboje losować nowe zadanie co tydzień.
(b) Na czystych kartach wypiszcie zadania, których realizacja sprawiłaby Wam radość (np. coś co ciągle odkładacie na „potem”, mały upragniony gest, temat do rozmowy lub coś, co wydaje się zbyt „głupie” lub banalne, by o to poprosić). Na jednej karcie niech pojawi się jedno zadanie. Zadbajcie o to, by każdy był autorem takiej samej liczby zadań. Wrzućcie je do pudełka i kontynuujcie zabawę. Może się zdarzyć, że wylosujesz zaplanowane przez siebie zadanie!

P.S. Jeśli któreś z zadań Wam się spodoba, możecie realizować je nawet, gdy skończy się gra!

Jeszcze jej nie masz?